(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Učenci 1. razreda POŠ Zibika so težko pričakali pomlad. Ob prvih znanilcih pomladi in opazovanju brstečih vejic sadnih dreves, so pripovedovali, kaj vse bodo spomladi počeli v naravi. Dogovorili smo se, da bomo tudi v šoli posadili in posejali vrtnine.

Najprej smo spoznavali semena, jih primerjali med seboj, tipali in vonjali. Pripravili smo zbirko semen. Sledila je priprava “posteljic” iz vate za semena. “Posteljice” smo navlažili z vodo, kozarčke pokrili in v pokrovčke zvrtali luknjice. Vsak dan smo opazovali spremembe semen.

Po enem tednu opazovanja semen, smo se spremenili v prave vrtnarje. Najprej smo naša nakaljena semena posadili v zemljo, nato pa so učenci v dveh skupinah posadili in posejali svoja semena. Gredice smo tudi označili in zapisali, kaj bo na njih zraslo.

Bilo je zelo zanimivo in ustvarjalno.

Dostopnost