(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

P…pravičnost, ponižnost, potrpežljivost, priljubljenost in prijateljstvo. V mavričnih barvah smo učenci POŠ Kristan Vrh, skupaj z mentoricama Tadejo Pevec in Vanjo Užmah ustvarjali za likovni natečaj Spodbujamo prijateljstvo, kateri že vrsto let poteka pod mednarodnim okriljem društva Sobivanje. Učenci so tako razmišljali o lastnostih, dejanjih in vrlinah svojih prijateljev sošolcev. Skupaj smo stkali idejo o likovnih delih in tako so nastale pisane voščenke prijateljstva, ki predstavljajo slogan Vsi smo enaki, vsi smo drugačni, vendar vsi skupaj smo tesni prijatelji. Mandali pa ravno tako ponazarjajo barve prijateljstva, oblake razmišljanja prijateljev, ter anekdotske zapise ob skupni igri prijateljstva. Kot pravi prijatelji pa smo se sončnega popoldneva odpravili tudi v bližnji gozd, kjer smo posneli filmček o nastajanju skupne gozdne hiške, kjer prebivajo pravi prijatelji. Strokovna komisija je imela med vsemi 215 šolami in vrtci težko delo ocenjevanja izdelkov. Vendar nas veseli dejstvo, da smo bili uvrščeni v ožji izbor desetih najboljših izdelkov, od tega pa smo si prislužili zavidljivo tretje mesto. 15.3. 2019 je v BTC Murska Sobota potekala svečana razglasitev priznanj in nagrad, katero smo tudi osebno prevzeli. Naj otroška razigranost, notranja motivacija in iskreno veselje ob uspehu povezuje naše učence v skupnem duhu tudi v prihodnje.

              

              

 

 

Dostopnost