Skupina štirih učencev iz 7. in 6. razreda, Blaž Perc in Mia Strašek iz 7. a ter Sara Borovšek in Tia Horvat iz 6. b razreda, so pod mentorstvom učiteljice Bernarde Zalokar posneli kratki film z naslovom Neuslišana ljubezen po literarni predlogi Svetlane Makarovič Romanca o žabah. Z njim do sodelovali na šolskem tekmovanju Književnost na filmu 7. Na šolskem tekmovanju so prejeli bronasto priznanje in se uvrstili na regijsko tekmovanje, kjer so osvojili srebrno priznanje in se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo potekalo konec marca. Razglasitev najboljših kratkih filmov bo 19. aprila 2019 v Kinodvoru v Ljubljani. Iskrene čestitke za osvojeno srebrno priznanje in veliko sreče v finalu.