(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Danes, v soboto, 2. 3. 2019, je na naši šoli v sklopu interesne dejavnosti V svetu filma potekala delavnica STOP MOTION animacije pod vodstvom mentorjev projekta Filmski vlak. 17 učencev, od 5. do 9. razreda, je najprej spoznavalo teoretične plati nastajanja kratkega animiranega filma, nato so napisali okvirno zgodbo animacije, izbrali “filmske like”, pripravili sceno in začeli s snemanjem. Uporabljali so mobilne telefone, na katere so namestili aplikacijo STOP MOTION. Učenci so animirali predmete – lego kocke. S pomočjo fotoaparata so zajemali slike, te pa je program nato povezal in naenkrat so pred nami predmeti oživeli. Učenci so navdušeno ustvarjali vse do 12. ure, ko je nastalo šest kratkih animacij.

Dostopnost