V torek, 9. 10. 2018, so učence naše šole obiskali policisti policijske postaje Šmarje pri Jelšah in člani SPV Šmarje pri Jelšah. Učenci 1. in 2. razreda so se s policistom sprehodili po pločniku in vadili pravilo prečkanje ceste, učenci 5. razreda pa so opravljali kolesarski izpit. Kljub temu, da smo z učenci 1. in 2. razreda neprestano prečkali cesto, so bili petošolci zelo previdni in varno ustavili ob prehodu za pešce. Ob zaključku druženja so se nam pridružili še tretješolci. Skupaj smo si ogledali policijski avto in opremo. Ponovili smo o varni hoji v šolo in se pogovorili o pomenu rumene rutice in kresničke.