(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V soboto, 21. 4.,  je na naši šoli potekalo 12. regijsko preverjanje usposobljenosti ekip prve pomoči. Regijskega tekmovanja so se udeležile ekipe iz šestih šol, in sicer:

Osnovna šola Antona Aškerca Rimske Toplice,

Osnovna šola Frana Kranjca Celje,

Osnovna šola Rečica ob Savinji,

Osnovna šola Šempeter v Savinjski dolini,

Osnovna šola Šmarje pri Jelšah,

Osnovna šola Zreče.

Ekipe so se med sabo pomerile v teoretičnem in praktičnem znanju. Teoretično znanje je zajemalo znanje iz prve pomoči in zgodovine Rdečega križa. Praktično znanje so ekipe izkazale na treh delovnih točkah, na vsaki od njih so morale oskrbeti po dva poškodovanca. Našo šolo so zastopale Tina Šket, Eneja Vehovec Pondelak, Amanda Žekar, Ema Verbovšek, Maruša Golob, Manca Avsec in Tinka Grat, ki so osvojile drugo mesto. Prvo mesto je osvojila ekipa iz OŠ Šempeter v Savinjski dolini, drugo mesto ekipa iz OŠ Šmarje pri Jelšah, tretje pa ekipa iz OŠ Frana Krajnca Celje.

no images were found

Dostopnost