(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Šolski novinarji Lara Bosnar, Leja Stiplošek, Rok Krivokapić, Zara Božiček in Zala Vodopivec so v tem in preteklem šolskem letu pisali prispevke o okoljevarstvenih izzivih na našem območju. Zanimalo jih je, kakšne so možnosti ravnanja z odpadki v prihodnosti, kako se na šoli trudimo odgovorno ravnati s hrano in na kakšne načine skrbimo za pravilno ločevanje odpadkov. Kot mladi poročevalci za okolje so sodelovali v novinarskem natečaju časopisa Delo in se razveselili kar treh objav na straneh priloge Zeleno Delo. Koordinatorji projekta iz Ekošole so za nagrado nadobudne novinarje povabili na ogled in predstavitev medijske hiše Delo. Tako so učenci v ponedeljek, 5. februarja, v uri in pol dolgem sprehodu skozi prostore ene najvplivnejših medijskih hiš v Sloveniji spoznali delček novinarskega vsakdana, kar je bila gotovo svojevrstna izkušnja, hkrati pa spodbuda za nadaljnje delo.

no images were found

 

 

 

Dostopnost