(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 3. 1. 2018, smo imeli pri izbirnem predmetu kmetijska dela kmečko pojedino. Naredili smo pogačo z ocvirki, skuhali domače kranjske klobase in jajca. Midva sva zgnetla testo za pogačo z ocvirki. Žiga in Marcel sta  skuhala klobase,  Domen in Žan pa sta narezala kislo zelje in ga dala kuhat. Ostali učenci so pripravljali pogrinjke. Ko so bila prepeličja jajca kuhana, so jih učiteljica Marjeta, Domen in Jakob olupili in pripravili za na pogrnjeno mizo. Ko je testo dovolj vzhajalo, sva ga pripravila za peko. Učiteljica Marjeta pa ga je razrezala in nanj nanesla ocvirke ter dala pečt. Čez nekaj časa ko je bila pogača z ocvirki pečena, smo jo narezali in postregli na lepo pogrnjeno mizo. Zraven pogače z ocvirki smo postregli še narezek, ki ga je pripravil Enej. Vsi skupaj smo sedli k mizi in pojedli pripravljeno. Za nami je bil lep dan.

Zapisala Jakob Zidar in Tilen Kubale, 7.c

no images were found

Dostopnost