(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 27. 9. 2017, so učenci izbirnega predmeta kmetijska dela obiskali kmetijo Grobelšek. Ogledali so si hlev, polja s pridelki in kmetijsko mehanizacijo. Kmetija Grobelšek je bila od nekdaj samooskrbna kmetija, na kateri so se ukvarjali z več stvarmi. Tudi danes imajo na kmetiji mlečno proizvodnjo in vzrejo pitancev. Kmetija se ukvarja še z dopolnilno dejavnostjo peke kruha, svežega peciva in slaščic, katere prodajajo na lokalni tržnici. Spada tudi v verigo kmetij Mlečna cesta, ki pri pridelavi mleka ne uporabljajo gensko spremenjenih organizmov. Po ogledu kmetije smo se posladkali z grozdjem in pečenimi bučnicami, ki so zrasle na njihovih njivah.

 

no images were found

Dostopnost