Da bo naša pot v šolo in domov bolj varna, so nas obiskali policist,  predstavnik SPV in reševalec. Prinesli so nam rutice in odsevnike, da bomo v jesenskih deževnih dneh dobro vidni.

Učenci  1. razreda smo v spremstvu policista odšli do prehoda za pešce  kjer smo  prečkali cesto. Na poti smo si ogledali talne označbe in prometne znake. Pri prečkanju smo se počutili varne, saj so avtomobili ob pogledu na policista zmanjšali hitrost, ustavili in nam dali prednost.

Učenci drugega razreda pa so se v spremstvu policistke odpravili po pločniku proti Grobelnem.

Po povratku v šolo smo si ogledali še policijsko vozilo »Marico.«  Splezali smo vanjo, policist pa je zaprl vrata. Ni nam bilo prijetno, ker je bilo zelo temno.

Izdelali smo formule iz rolic in vozila iz kock.  Sami smo se spremenili v »formule« in se s tekalnimi igrami razgibali.