(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Na podružnici Sveti Štefan smo v četrtek, 1. 6. 2017, v okviru projekta Trajnostna mobilnost oziroma  aktivnosti ZELENA POT DO PRIJATELJA pripravili popoldanski pohod s starši.  Naš namen je bil izbrati tisto pot, po kateri bi lahko obšli kar največ domov naših učencev, hkrati pa učence spodbudili, da bi raje izbrali hojo kot prevoz z avtomobili v svojem domačem okolišu. Aktivnost smo izvedli v povezavi s poukom družbe, kjer so učenci svoje poti v šolo risali na zemljevidu in  posebej poudarili nevarne odseke. Kljub soparnemu poletnemu popoldnevu se je pohoda udeležilo veliko otrok in staršev, ki so na vmesnih postankih s pijačo in prigrizki poskrbeli, da smo lažje premagovali pot. Med hojo smo se sladkali tudi s prvimi gozdnimi sadeži, našli smo celo nekaj jurčkov. Pohod smo uspešno zaključili še pred prvimi kapljami dežja.

Učiteljica Monika Pilko

     

     

                                     

Dostopnost