(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek, 5. 4. 2016, smo se učenci sedmih razredov odpravili na ekskurzijo v Ljubljano. Ob 7.30 smo se z avtobusom odpeljali proti našemu glavnemu mestu. V parku Tivoli na Jakopičevem sprehajališču smo si ogledali razstavo na prostem ob 10-letnici izhajanja revije National Geographic Slovenija o narodnih parkih. Nato smo se odpravili v Narodno galerijo, kjer smo spoznali nekaj slik in umetnin iz gotike, baroka in slovenskega impresionizma. Videli smo tudi znamenito sliko Ivane Kobilce Kofetarico. Nato smo se malo sprehodili po Ljubljani in si ogledali kip Primoža Trubarja, avtorja prvih tiskanih knjig v slovenskem jeziku, kip Franceta Prešerna, slovenskega pesnika in avtorja slovenske himne, spomenik slikarja Riharda Jakopiča ter kip kartografa, geografa, zgodovinarja in pisatelja Janeza Vajkarda Valvasorja. Nato smo si v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma ogledali predstavo Pelji me plesat, kjer sta nas Simfonični orkester RTV Slovenija ter predstavniki Konzervatorija za glasbo in balet Ljubljana popeljala s plesom skozi zgodovino glasbe. Nato smo se utrujeni, a polni novih spoznanj z avtobusom odpeljali nazaj proti šoli.

zapisala Eva Koritnik, 7. b

20160405_100811 20160405_100852

Dostopnost